Azylium  
_TOGGLE_TOGGLE
_TOGGLE Menu główne

_TOGGLE Polecamy_TOGGLE Styl
Each user can view the site with a different theme.
Themes marked with a * also change the forum look.

Artykuły › Figurki Norsemanów/Midennheim - Reaper
Mordheim
Postanowiłem zrobić małe zestawienie oferty Reapera dla bandy przede wszystkim Norsemanów, ale część z tych figurek, głównie te desygnowane na Jarla, można z powodzeniem wykorzystać na bohaterów bandy z Midennheim. Przejrzałem ofertę tej firmy w poszukiwaniu figurek wikingów, lub zbliżonych klimatem do ludzi północy, gdyż właśnie takie figurki w mojej opinii najlepiej nadają się na Norsemanów, a niektóre z nich także na członków bandy z Miasta Białego Wilka. Kliknięcie na zdjęcie przeniesie was na stronę Reapera, gdzie będziecie mogli zobaczyć dodatkowe zdjęcia oraz cenę danej figurki. W PL figurki Reapera dostępne są między innymi przez:Do dzieła więc:

Jarl/Kapitan lub Czempioni MidennheimImage Hosted by ImageShack.us

W mojej opinii ta figurka nadaje się idealnie na Jarla lub Kapitana bandy z Midennheim, jakoś mu tak z gęby władczo patrzy. Poza tym, nie ukrywajmy, że samo rzeźbienie jest pierwszej klasy. Klimatu figurce z pewnością dodaje skóra wilka, pasująca zarówno do Wilczarzy, jak i chłopaków z północy. O ile Wasz Jarl będzie uzbrojony bazowo w topór i tarczę, lub nie straszne Wam konwersje i zabawa GS, jest to najwłaściwszy wybór na przywódce bandy. Pamiętajcie tylko o specjalnej umiejętności Norsmanów dotyczącej właśnie tarczy, lub benefitów, jakie dają postaciom dzierżącym tarczę warszawskie HR.

Image Hosted by ImageShack.us

Figurka równie doskonała co poprzednik, uzbrojony w jeden topór waleczny Nordling nada się zarówno na przywódce bandy Norsemanów, jak i na Czempiona z Midennheim. Wolna ręka ułatwia ewentualną konwersję, jak dodanie drugiej broni, tarczy, etc.

Image Hosted by ImageShack.us

Mąż z dwurakiem, dla każdego kto ceni sobie mocne uderzenie, szczególnie jeżeli gra na warszawskich HR, nie ważne czy będzie on dowodził twoją załogą Długiej Łodzi, czy Najemnikami z Miasta Białego Wilka.

Image Hosted by ImageShack.us

Długo zastanawiałem się czy ten pan pasuje do reszty pretendentów do tytułu Jarla. Z pozoru każdy z poprzedników zjadł by go na śniadanie i jeszcze wołał o dokładkę. Jeżeli jednak przyjrzeć mu się uważnie, człek ten ma w sobie coś nad wyraz szlachetnego, pasującego do bardziej nobilitowanego wizerunku przywódcy. Jeżeli Twój Jarl ma pochodzić z dużo bardziej zamożnego rodu, być odpowiednikiem imperialnego elektora, lub chociaż jego syna, będzie to świetny wybór. Ostatecznie nada się z pewnością na jednego z młodzików.


BerserkerzyImage Hosted by ImageShack.us

Już na pierwszy rzut oka widać, że z nim nie ma przelewek. Czuję dziwny niepokój, gdy patrzę na tą figurkę, zupełnie, jakby postać którą ona przedstawia nie była człowiekiem, lecz dziką bestią. A o to przecież chodzi. Z pewnością ma on w sobie coś z krwi Wulfena. Dodatkowo dwie bronie i brak zbroi czyni z niego świetny wybór na Waszą figurkę Berserkera.

Image Hosted by ImageShack.us

Czyste szaleństwo. Z tym kojarzy mi się ta figurka. Gęba zakapiora, dwie bronie i naprawdę potężna postura. Czego chcieć więcej od drużynowego Berskerkera?

Image Hosted by ImageShack.us

Z goła inny klimat, mimo że z pozoru figurka podobna do dwóch poprzednich. Na twarzy tego męża nie maluje się szaleństwo ani groza. Tylko spokój. Dziwny spokój człowieka, który widział już niemal wszystko i przeszedł przez niejedno a wciąż żyje. On jest zawodowcem, mistrzem swego fachu. Figurka przywodzi mi na myśl Buliwyfa z filmu Trzynasty Wojownik. Patrzysz w jego oczy i wiesz, że Twój koniec właśnie nadszedł.

Image Hosted by ImageShack.us

Nieco inne podejście do tematu. Przy poprzednikach niepozorna chudzina, ale pomyślałem, że nadaje się idealnie dla ludzi ceniących sobie naturalizm ponad przesadzoną często formę fantasy.

Image Hosted by ImageShack.us

Jest pewna rzecz, której wyjątkowo nie znoszę przy okazji figurek kobiet do systemów bitewnych. Nie ważne czy jest to fantasy, Sci-Fi, czy nawet Wild West. Twórcy figurek usilnie rozbierają Kobiety traktując nas jak grono napaleńców, którzy nie kupią figurki kobiecej, jeżeli nie ma gołego brzucha lub dekoltu do pasa. Ta figurka wpasowuje się w tą konwencję, ale o dziwo tym razem całość pasuje. O ile wątpię by istniało wiele kobiet - Berserkerów wśród wikingów, o tyleż w Warhammerowym świecie Fantasy coś takiego przejść może, nadając niesamowitego klimatu naszej bandzie. Wyobraźmy sobie chociażby, że jest ona córką jednego z powyższych Berserkerów.

Wulfen:Image Hosted by ImageShack.us

Dzikość w najczystszej formie. Oto Twój Wulfen. Taka figurka z pewnością wzbudzi strach w Twoim przeciwniku.

Image Hosted by ImageShack.us

Ta wersja Wulfena jest godna uwagi ze względu chociażby na ludzkie ozdoby. Daje do zrozumienia, że nie mamy do czynienia z bezmyślną bestią, ale inteligentną istotą, która byćmoże tylko na czas bitwy przybrała tak przerażającą formę.

BondsmanImage Hosted by ImageShack.us

I to jest to co lubię. Odziana w zbroję Shield Maiden. Figurka naprawdę piękna, a ci, którzy cenią sobie prawdę historyczną tak jak ja, zawsze mogą uciąć te śmieszne rogi. Jeżeli wyobrażacie sobie swojego Bondsmana, czy raczej Bondswoman jako np córkę Jarla, oto najlepszy wybór, jeżeli nie, zawsze nada się na Maraudera.

Image Hosted by ImageShack.us

Wasz Bondsman włada bronią dwuręczną? Proszę bardzo. Dodatkowo możecie wmówić przeciwnikowi, że nosi dowolny typ zbroi, lub nie ma jej wcale. Bardzo wygodnie.

Image Hosted by ImageShack.us

Jeżeli chcecie utrzymać swoją bandę Norsemanów w wyjątkowo "wilczym" klimacie a do tego potrzebujecie Bondsmana z dwoma broniami, nie trzeba szukać dalej. Dodatkowo świetnie nadaje się on na młodzika z Midennheim. Topory? Nie inaczej, przecież młot jest symbolem tych mięczaków z południa!

Image Hosted by ImageShack.us

Naprawdę ładnie wyrzeźbiona figurka. Mój wybór na Bondsmana roku. Klimat wikinga pełną gębą. Do tego wolna lewica pozwala na dodanie dodatkowej broni u pasa czy tarczy na plecy przy małym nakładzie pracy i zużyciu GS. Przy dodaniu tarczy, będzie też świetnie pasował do proponowanych przeze mnie Marauderów

Image Hosted by ImageShack.us

Bardzo ładna figurka. Jeżeli wyobrażacie sobie swojego Bondsmana z mieczem dwuręcznym, oto on. Wygląda w mojej opinii na początkującego awanturnika. Dodatkowo, zawsze możecie wmówić przeciwnikowi, że miecz jest jednoręczny tylko trzymany dwurącz i śmiało dorzucić mu np. tarczę na plecy, dzięki czemu przyjmą go z otwartymi rękoma do załogi Marauderów.

MaraudersImage Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Obydwaj powyżsi panowie to klasa sama w sobie. Bardziej "wikingowskich" wikingów na twoich Marauderów z Norski nie znajdziesz. Dodatkowo uzbrojeni są tak samo, co umożliwia wystawienie ich jako jednej grupy.

HuntsmanImage Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Z pozoru obydwie powyższe figurki są do siebie podobne. I to prawda! Różnią się od siebie jednak kilkoma szczegółami. Możecie wybrać tą, która bardziej trafia w Wasz gust, lub wziąć obie, to naprawdę dwóch innych panów. Tak czy siak, na myśliwych zaopatrujących Waszą bandę w żywność w czasie podróży, jak i pełniących rolę zwiadowców i tropicieli nadają się idealnie.

Image Hosted by ImageShack.us

Ten jegomość to weteran. Po pierwsze już sama gęba o tym świadczy, dwa, zwróćcie uwagę na miecz, to niewątpliwie trofeum z jednej z łupieżczych wypraw na dalekie południe. Świetny klimat, bogate wyposażenie. Polecam.

Image Hosted by ImageShack.us

Jeżeli widzicie swojego Huntsmana jako tropiciela i zwiadowce, ciężko o bardziej klimatyczną figurkę. Zorganizujcie mu tylko łuk na plecy, a na pewno Was nie zawiedzie!

WolfsImage Hosted by ImageShack.us

W ofercie Reapera znajduje się kilka wersji wilków, mniej lub bardziej wargowo/złowieszczych. Wybrałem te, gdyż najbliższe są szlachetnemu wizerunkowi tych pięknych zwierząt, nieustraszonych myśliwych z północy. Widok takiej sfory prowadzonej do boju przez Waszego Wulfena, sprawi, że wrogowie szybko wezmą nogi za pas.

Mam nadzieję, że komuś to się przyda. Pozdrawiam.


Nadesłane przez d.j. dnia 13-11-2011 o godz. 16:23:14 (5463 wyświetleń)

"Figurki Norsemanów/Midennheim - Reaper" | Logowanie/Założenie konta | 6 komentarzy
Próg
Komentarze są własnością ich autorów. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Re: Figurki Norsemanów/Midennheim - Reaper (Wynik: 1 )
przez quidamcorvus dnia 13-11-2011 o godz. 16:24:14
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Bardzo fajny artykuł. Brawo Mam nadzieję, że w przyszłości pojawią się podobne artykuły traktujące o innych kompaniach UśmiechRe: Figurki Norsemanów/Midennheim - Reaper (Wynik: 1 )
przez Doman dnia 13-11-2011 o godz. 16:39:50
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
artykuł sponsorowany?Re: Figurki Norsemanów/Midennheim - Reaper (Wynik: 1 )
przez wielebny_Rafael dnia 13-11-2011 o godz. 17:22:00
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Bardzo dobry artykuł._TOGGLE Pokrewne linki
 Więcej na temat Mordheim

Najczęściej czytany artykuł Mordheim:
Figurki Norsemanów/Midennheim - Reaper

_TOGGLE Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 2


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Kiepski


_TOGGLE Opcje

_TOGGLE O użytkowniku

Witaj Nieznajomy


Członkowie:
Ostatni: Michaelleunig
Nowych dzisiaj: 0
Nowych wczoraj: 0
Wszystkich: 466

Na stronie:
Użytkownicy: 0
Goście: 23
_BBOT: 0
Razem: 23
Kto gdzie jest:
 Goście:
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
Artykuły
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro

Zespół online:

Nie ma nikogo z zespołu online!

The logos and trademarks used on this site are the property of their respective owners. We are not responsible for comments posted by our users, as they are the property of the poster.
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, the Chaos device, Cityfight, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Dark Eldar, Dark Future, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2009, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy