Azylium  
_TOGGLE_TOGGLE
_TOGGLE Menu główne

_TOGGLE Polecamy_TOGGLE Styl
Each user can view the site with a different theme.
Themes marked with a * also change the forum look.

ForumsPro › Oddział WARHEIM FS › Home Rules [Warheim FS] › Postacie Dramatu [Warheim FS] › Klaus Reinwald, Mistrz Małodobry z Kemperbad
Klaus Reinwald, Mistrz Małodobry z Kemperbad
...propozycje zasad dla nowych Postaci Dramatu.
Users browsing this topic: Brak
Post new topic Reply to topic Wersja do druku
View previous topic :: View next topic
Author Message
quidamcorvus
o. Założyciel
o. Założyciel

quidamcorvus

Offline

Joined: marca 06, 2011
Posts: 8646
Location: Katowice/Żory, śląskie
Filia Śląska

Post Post subject: Klaus Reinwald, Mistrz Małodobry z Kemperbad
Posted: Pn wrz 18, 2016 01:59 AM
Reply with quote

Klaus Reinwald, Mistrz Małodobry z Kemperbad:

LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-1
KOSZT REKRUTACJI: SPECJALNE
ŻOŁD: SPECJALNE
PRESTIŻ DRUŻYNY: +49 PUNKTÓW
PODSTAWKA: 20 X 20 MM

Urodzony w Kemperbad małomówny Klaus Reinwald niewiele zdradza na temat swojej przeszłości. Niektórzy powiadają, że jako młodszy syn reiklandzkiego szlachcica wstąpił na nowicjat do Świątyni Sigmara. Gdy jednak w AS2502 wybrany na Imperatora młody Karl Franz rozpoczął reorganizację Armii Imperialnej Klaus Reinwald przerwał nauki i wybrał służbę wojskową, wykazując się w czasie kampanii szczególną zajadłością w walce z wrogami Imperium. Zapał i słuszny gniew płonący w sercu pochodzącego z Kemperbadu szlachcica został zauważony przez towarzyszących żołnierzom Prezbiterów Sigmara, którzy namówili Klausa Reinwalda do dokończenia nauk rozpoczętych w Świątyni Sigmara. Młody szlachcic wysłuchał rady kapłanów, jednak zamiast kariery duchownego wybrał trudną drogą łowcy czarownic, przez wiele lat wiernie służąc Kościołowi Sigmara.

Wiele lat później, gdy Stary Świat zalały prowadzone przez Archaona Wszechwybrańca Hordy Chaosu Klaus Reinwald dołączył do armii flagelantów i żołnierzy prowadzonych na północ Imperium przez Wielkiego Teogonistę, by pośród jałowej tundry Krainy Trolli stawić czoła Wybrańcowi Mrocznych Bogów. Choć Wielki Teogonista i jego wojownicy walczyli bohatersko, to nie byli w stanie dorównać potędze Archaona, a Klaus Reinwald w bitwie u stóp Gór Środkowych został ostatecznie zraniony i pojmany przez Kultystów Chaosu. Lecz łowcy czarownic nie dana była łaska śmierci, przez wiele tygodni ciało Klausa Reinwalda poddawano wymyślnym torturom. W końcu Niewolnicy Ciemności porzucili okrutnie poranionego, konającego łowcę czarownic na pastwę dzikich psów licznie podążających za Hordą Chaosu i ruszyli na południowy zachód. Jednak duch niemłodego już Klausa Reinwalda był niczym hartowana stal i nie pozwolił ciału umrzeć. W czasie gdy Wojownicy Chaosu oblegali Middenheim, łowca czarownic żył pośród dzikich psów, które zamiast pożreć okaleczonego człowieka lizały jego rany i grzały go ciepłem własnych ciał.

Powiadają, że po wielu tygodniach spędzonych pośród dzikich psów Klausowi Reinwaldowi udało się odzyskać wystarczająco dużo sił by dotrzeć do położonego w pobliżu Wolfenburga Klasztoru Sigmara.

Pomimo pomocy udzielonej przez duchownych Sigmara, rany zadane przez Kultystów Chaosu nigdy nie zagoiły się całkowicie. Klaus Reinwald niezdolny do polowania na wiedźmy zrezygnował z kariery łowcy czarownic i został oprawcą, Mistrzem Małodobrym wspierającym łowców czarownic i duchownych Sigmara umiejętnościami i niezwykłą wiedzą na temat tortur, którą poznał w czasie niewoli…


UWAGI: Mistrz Małodobry może zostać zatrudniony przez następujące drużyny: Łowcy czarownic oraz Siostry Sigmara. Aby zatrudnić Postać Dramatu służący w szeregach kompanii DOWÓDCA musi posiadać Malleus Maleficarum oraz Pieczęć Czystości (zobacz ROZDZIAŁ XV: EKWIPUNEK).

Klaus Reinwald, który osiągnął kolejny poziom doświadczenia i w ramach rozwoju wylosował NOWĄ UMIEJĘTNOŚĆ może nauczyć się jednej zdolności z listy umiejętności WALKI, SIŁOWYCH lub SZYBKOŚCIOWYCH. Ponadto, Mistrz Małodobry może nauczyć się jednej z wymienionych poniżej umiejętności specjalnych:

FELCZER: Bohater odebrał podstawowe wykształcenie medyczne i potrafi udzielić pomocy rannym sojusznikom. Jeżeli felczer brał udział w rozgrywce, a w trakcie sekwencji po potyczce nie wykonywał rzutu na TABELĘ POWAŻNYCH OBRAŻEŃ to w trakcie rozgrywania bieżącej sekwencji po potyczce może przerzucić wynik MARTWY, WIELOKROTNIE ZRANIONY, RANA NOGI, RANA RĘKI, STRZASKANA NOGA, RANA KLATKI PIERSIOWEJ, OŚLEPIONY, STARE WOJENNE RANY, USZKODZENIE UKŁADU NERWOWEGO, RANA DŁONI, GŁĘBOKIE RANY w rzucie na TABELĘ POWAŻNYCH OBRAŻEŃ dla jednego dowolnego Wyłączonego z akcji! bohatera lub stronnika, wynik drugiego rzutu jest ostateczny.

PRAWDZIWA WIARA: Wiara bohatera chroni go przed zrodzoną z Chaosu plugawą magią. Model podlega zasadzie specjalnej ODPORNOŚĆ NA MAGIĘ (2).

PSIARCZYK: Bohater opiekuje się psami oraz potrafi nauczyć zwierzęta różnych sztuczek i słuchania prostych poleceń. Pies bojowy który w momencie rozpoczęcia fazy ruchu znajduje się w odległości do 6” od Mistrza Małodobrego do początku następnej tury kompanii podlega zasadzie specjalnej FURIA, a wszystkie ATAKI wykonane przez ZWIERZĘ w czasie szarży podlegają zasadzie specjalnej DRUZGOCZĄCY. Ponadto zwierzę może użyć jako podstawę testu wartość współczynnika CECHY PRZYWÓDCZE bohatera. Należy pamiętać, że zasada ta nie ma zastosowania w przypadku, gdy Klaus Reinwald jest Oszołomiony!, został Powalony na ziemię! lub Ucieka!.

CHARAKTERYSTYKA KLAUSA REINWALDA:
Code::
MAŁODOBRY	SZ	WW	US	S	WT	ŻW	I	A	CP
Początkowa	4	4	3	4	3	1	3	1	7
Maksymalna	5	6	6	4	4	3	6	4	9
BROŃ/PANCERZ: Mistrz Małodobry posiada SZTYLET oraz BROŃ WIELKĄ, gracz wedle uznania może wyposażyć Postać Dramatu w dodatkowy oręż i pancerz z LISTY EKWIPUNKU DRUŻYNY.

ZASADY SPECJALNE:
NIEZŁOMNOŚĆ, SIŁACZ, SZERMIERZ, ZABÓJCZY CIOS.

HYCEL: Ta umiejętność może zostać użyta przed potyczką. Mistrz Małodobry chwyta K3 psy bojowe, które zostają umieszczone w odległości do 12” od Klausa Reinwalda. Psy bojowe, jeśli przeżyją potyczkę odchodzą po zakończeniu rozgrywki, ponadto ZWIERZĘTA nie są wliczane do limitu modeli w drużynie oraz nie są brane pod uwagę na potrzeby testu rozbicia.

SIŁACZ: Mistrz Małodobry w czasie wielu przygód nabrał niesamowitej krzepy. Klaus Reinwald posługujący się bronią do walki wręcz może zignorować cechę oręża UDERZA JAKO OSTATNI. Ponadto, Postać Dramatu może chronić się w walce dowolnym pancerzem, ignorując ograniczenia wynikające z zapisów LISTY EKWIPUNKU DRUŻYNY. Należy jednak zauważyć, że zdolność nie pozwala na używanie Zbroi Chaosu

SPALIĆ WIEDŹMĘ!: Mistrz Małodobry odczuwa NIENAWIŚĆ do wszystkich modeli podlegających zasadzie specjalnej MAG, NIEUMARŁY lub ISTOTA ETERYCZNA, LEŚNY DUCH oraz DEMON, OPĘTANY i wszystkich stworzeń o naturze CHAOTYCZNEJ.

ŻOŁD: Po zakończeniu fazy eksploracji należy wykonać rzut K6, którego wynik określi wartość wynagrodzenia o które ‘upomni’ się Mistrz Małodobry. Wynik 1 oznacza, że stare wojenne rany Klausa Reinwalda uniemożliwiły mu kontynuowanie kampanii, Mistrz Małodobry udaje się do najbliższej Świątyni Sigmara - należy usunąć Postać Dramatu z KARTY DRUŻYNY. Wynik 2-5 oznacza, że Klaus Reinwald zażądał żołdu w postaci Mikstury leczniczej (zobacz ROZDZIAŁ XV: EKWIPUNEK). Natomiast rezultat 6 oznacza, że Mistrz Małodobry zaaferowany ostatnimi wydarzeniami zapomina o żołdzie.


_________________
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address Skype
Post new topic Reply to topic Wersja do druku

 Topics   Replies   Author   Views   Last Post 
Normal
No new posts Postacie Dramatu [Warheim FS] Ostrze Cienia, Mistrz Skrytobójców
Postać Dramatu do Warheim FS.
0 quidamcorvus 1928 Ostrze Cienia, Mistrz ...
 Śr May 03, 2017 07:06 PM 
quidamcorvus View latest post
No new posts Postacie Dramatu [Warheim FS] Vilitch Przeklęty, Mistrz Zamętu
Postać Dramatu do Warheim FS.
0 quidamcorvus 2280 Vilitch Przeklęty, Mi...
 Pn May 01, 2017 06:23 PM 
quidamcorvus View latest post
No new posts Postacie Dramatu [Warheim FS] Brokk Tryggson, Wędrowny Mistrz Piwowar
Postać Dramatu do Warheim FS.
6 quidamcorvus 4955 Re: Brokk Tryggson, W...
 Śr wrz 28, 2016 01:31 PM 
quidamcorvus View latest post
You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

_TOGGLE O użytkowniku

Witaj Nieznajomy


Członkowie:
Ostatni: Michaelleunig
Nowych dzisiaj: 0
Nowych wczoraj: 0
Wszystkich: 466

Na stronie:
Użytkownicy: 0
Goście: 22
_BBOT: 1
Razem: 23
Kto gdzie jest:
 Goście:
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
Strona główna
ForumsPro
ForumsPro
 _BBOT:
Google > ForumsPro

Zespół online:

Nie ma nikogo z zespołu online!

The logos and trademarks used on this site are the property of their respective owners. We are not responsible for comments posted by our users, as they are the property of the poster.
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, the Chaos device, Cityfight, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Dark Eldar, Dark Future, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2009, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy