Azylium  
_TOGGLE_TOGGLE
_TOGGLE Menu główne

_TOGGLE Polecamy_TOGGLE Styl
Each user can view the site with a different theme.
Themes marked with a * also change the forum look.

ForumsPro › Oddział WARHEIM FS › Wydarzenia [Warheim FS] › Turnieje Warheim FS › [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...
[Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...
..w klubie Inny Wymiar, Katowice ulica Dębowa 49
Users browsing this topic: Brak
Post new topic This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Wersja do druku

1 2 3 4 5
>
View previous topic :: View next topic
Author Message
quidamcorvus
o. Założyciel
o. Założyciel

quidamcorvus

Offline

Joined: marca 06, 2011
Posts: 8646
Location: Katowice/Żory, śląskie
Filia Śląska

Post Post subject: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...
Posted: Sb kwiet 06, 2019 03:56 PM
Reply with quote


Dwie Wieże


Termin: 28 września 2019

Miejsce: Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych, Sosnowiec, ul. Jagiellońska 13

Koszt wejściówki: 40 PLN - przedpłata na konto bankowe.

W związku z dużym zainteresowaniem zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, pseudonim, miasto, numer telefonu oraz pełną i właściwą nazwę wybranej drużyny, a także właściwie obliczony Prestiż Drużyny proszę przesłać do 31.08.2019 na adres quidamcorvus@poczta.fm.

Niezbędne jest także dokonanie wpłaty w wysokości 40 PLN bezzwrotnej wejściówki na podany niżej nr konta bankowego. W tytule przelewu proszę podać imię nazwisko, pseudonim oraz nr telefonu.

Konieczność bezzwrotnej wpłaty związana jest z faktem, że za wejściówki dokonuję zakupu turniejowych gadżetów (między innymi kubków i smyczy) dla uczestników turnieju, a zdarzało się w przeszłości, że uczestnicy z różnych powodów rezygnowali w ostatniej chwili, a za zakupy musiałem płacić z własnej kieszeni. Dlatego proszę o przemyślane zgłoszenia.


Exclamation Kliknij poniżej, aby otrzymać nr konta bankowego. Exclamation
SPOILER! Click here to read.

Limit miejsc: 30 osób.

Harmonogram:
9:00 - zbiórka i rozpoczęcie turnieju (rozstawianie blatów, makiet, figurek, parowanie, itd.)
10:00 - 11:45 - 1 bitwa
12:15 - 14:00 - 2 bitwa
14:00 - 15:00 - przerwa obiadowa
15:00 - 16:45 - 3 bitwa
17:15 - 19:00 - 4 bitwa
19:30 - zakończenie turnieju, rozdawanie nagród, pamiątkowe zdjęcia... i sprzątanie.

Lista uczestników: opłacone
1. WojtekW
2. Zawisza
3. adrenalbooster
4. Shawass
5. Krnabrny
6. Torin
7. Bartosz Skuza
8. Błażej Gajos
9. Wertex

Lista uczestników: wstępna
Elmin
Szczery
Tomasz Wocka
Bahor
Grish
Findar
Pepe
Areo
Benek
Redek
Inkq
Sigþorn
Blumstein
Yavasa
Micz
Doman
Raven
krzychu88
Ragnarsson
Sigþorn

Scenariusze:
Plik pdf z regulaminem i scenariuszami jest dostępnty TUTAJ.

Idea Post zawierający scenariusze znajdziecie TUTAJ. Umowa

Regulamin:
1. Na turnieju obowiązują zasady z następujących źródeł:
- Podręcznik do Warheim FS.
- Regulamin.

2. Turniej Warheim FS odbywa się na zasadach kampanii.

3. Początkowe rozpiski drużyn układane są zgodnie z zasadami Warheim FS na 500 zk. Kompanie Gladiatorów z Jałowej Krainy, Piechoty Morskiej z Marienburga, Rycerzy Graala, Kupiecka karawana z Arabii, Kultów Chaosu oraz Elfów Wysokiego Rodu z Ulthuanu na 600 zk.

4. Wszystkie zaklęcia oraz modlitwy i Stygmaty Chaosu zostają wylosowane przed pierwszą potyczką w obecności przeciwnika.

5. O ile scenariusze obowiązujące na turnieju nie przewidują inaczej, w czasie wydarzenia nie jest dozwolone wynajmowanie Postaci Dramatu (Dramatis Personae).

W czasie turnieju nie obowiązują także zasady opcjonalne Pieszczota Chaosu, Karty Zadań Specjalnych oraz scenariusze specjalne.

Nie obowiązują także zasady dotyczące Obłędu.

W czasie rozgrywek obowiązuje zasada opcjonalna Zdarzenia losowe, a rzutu wykonuje się do wystąpienia pierwszego zdarzenia.

6. Uczestnik turnieju musi przynieść ze sobą figurki i modele, które będą reprezentować dowodzoną przez gracza drużynę. Figurki i modele powinny być pomalowane. Niedopuszczalne są proxy, za wyjątkiem ewentualnych postaci niezależnych pojawiających się w scenariuszach. WYSWYG nie obowiązuje, choć jak zawsze jest mile widziany.

Dopuszcza się granie na okrągłych podstawkach, jednak w przypadku ewentualnych sporów model należy traktować tak, jakby był umieszczony na podstawce kwadratowej.

Gracz, który będzie grał niepomalowanymi modelami otrzymuje karę -5 do sumy uzyskanych podczas turnieju Dużych Punktów. O tym, czy modele są niepomalowane decydują organizatorzy.

7. Oprócz tego co wymieniono powyżej gracz musi mieć ze sobą prawidłowo wypełnioną kartę drużyny, a także zasady drużyny, którą dowodzi, ewentualnych Najemnych Ostrzy, a także ekwipunku, którego używa. Pomocna będzie także wydrukowana karta zawierająca pomoc dla gracza oraz kopię niniejszego regulaminu.

Gracz powinien posiadać także kopię aktualnego podręcznika do gry Warheim FS w wersji drukowanej lub elektronicznej. Wersję elektroniczną można pobrać STĄD.

Mile widziane są także figurki i modele reprezentujące ewentualne postacie niezależne, którą mogą pojawić się w wyniku zdarzeń losowych lub występują w scenariuszach.

Organizatorzy będą również niezmiernie wdzięczni za wsparcie w postaci przyniesionych makiet i elementów terenu, których na stołach do Warheim FS nigdy nie jest za wiele!

Calowa miarka oraz komplet kości K6 są niezbędne. W czasie rozgrywek przydadzą się także kostka artyleryjska oraz kostka rozrzutu i okrągłe wzorniki 3" i 5", a także wzornik płomienia.

8. Podczas turnieju rozegrane zostaną 4 potyczki po 105 minut każda. W przypadku przekroczenia czasu gra kończy się, przy nieprzydzielane są punkty za realizację głównego celu rozgrywki.

Pary graczy w pierwszej rozgrywce ustalane są losowo, a w następnych potyczkach na podstawie Dużych Punktów, uzupełnianych ewentualnie o Małe Punkty.

Po każdej rozgrywce gracze mają 30 minut przerwy na rozegranie sekwencji po potyczce.

9. W przypadku nieparzystej ilości uczestników, jeden z wyznaczonych graczy pauzuje. Jego kompania otrzymuję minimalną, przewidzianą w scenariuszu ilość Punktów Doświadczenia, a sekwencję po potyczce rozgrywa tak, jakby w rzucie na eksplorację uzyskał wynik 14. Drużyna gracza, który pauzuje nie otrzymuje Punktów Kampanii.

Pauzujący gracz otrzymuje 13 Dużych Punktów.

10. Zasady uzyskiwania punktów:
- Małe Punkty (MP) - dostaje ja każdy z uczestników turnieju rozgrywający potyczkę za spełnienie określonych w scenariuszu kryteriów.

- Duże Punkty (DP) - liczą się do klasyfikacji miejsc na turnieju i są obliczane na podstawie różnicy MP obu graczy.

W pierwszej kolejności obliczana jest liczba uzyskanych przez graczy MP, a następnie w oparciu o różnicę ilości jego punktów gracza z wyższym wynikiem z punktami uzyskanymi przez przeciwnika, ustalana jest liczba DP obydwu uczestników, zgodnie z umieszczonym poniżej zestawieniem.

Code::
Różnica MP: 0-8		DP: 10:10
Różnica MP: 9-16	DP: 11:9
Różnica MP: 17-24	DP: 12:8
Różnica MP: 25-32	DP: 13:7
Różnica MP: 33-40	DP: 14:6
Różnica MP: 41-48	DP: 15:5
Różnica MP: 49-56	DP: 16:4
Różnica MP: 57-64	DP: 17:3
Różnica MP: 65-72	DP: 18:2
Różnica MP: 73-80	DP: 19:1
Różnica MP: 81+		DP: 20:0

Maksymalny limit MP do uzyskania w czasie jednej rozgrywki to 80.

11. Punkty Worst Play.
Przydzielane są punkty karne za szczególnie wulgarne przeklinanie, utrudnianie gry, łamanie Regulaminu, a przede wszystkim za oszukiwanie.

Wszystkie przypadki takiego zachowania należy zgłaszać do organizatorów, którzy decydują o ukarania gracza.

Pierwsza i druga nagana skutkuje przyznaniem kary -5 do sumy uzyskanych podczas turnieju Dużych Punktów.

Trzecia nagana oznacza dyskwalifikację.

12. Końcowa klasyfikacja:
- O kolejności na podium decyduje łączna suma DP uzyskanych przez każdego z uczestników turnieju.
- W przypadku takiej samej liczby DP u dwóch graczy o wyższym miejscu decyduje większa liczba MP.
- W przypadku takiej samej liczby DP oraz MP gracze zajmują to samo miejsce ex aequo.

13. Ponadto, uczestnik turnieju Warheim FS - Dwie Wieże powinien przynieść ze sobą makietę Wieży Kostek (Dice Tower), której podstawa w kształcie okręgu powinna mieć wymiar 6". Makieta w trakcie rozgrywania scenariuszy będzie pełniła rolę terenu specjalnego.

Uczestnicy, którzy własnoręcznie wykonali makiety Wieży Kostek (Dice Tower), w czasie rozgrywania potyczki mogą przerzucić jeden dowolny rzut. Jeżeli przerzut nie zostanie wykorzystany w czasie potyczki, kości można przerzucić w trakcie sekwencji po potyczce.

Ponadto, w czasie przerwy obiadowej będą mogli wystawić swoje prace do konkursu, a zwycięzca głosowania przeprowadzonego wśród uczestników otrzyma nagrodę specjalną.

Drugie głosowanie zostanie przeprowadzone za pośrednictwem Facebook na stronie Warheim FS, a zwycięży ta praca, która do godziny 19:00 uzyska najwięcej polubień.

14. Zgłoszenia na turniej należy przesyłać za pośrednictwem email na adres quidamcorvus@poczta.fm w temacie wpisując Turniej Warheim FS.

W zgłoszeniu należy zawrzeć: imię, nazwisko, pseudonim, miasto, numer telefonu oraz pełną i właściwą nazwę wybranej drużyny, a także właściwie obliczony Prestiż Drużyny, a następnie dokonać przedpłaty w wysokości 40 PLN bezzwrotnej wejściówki na nr konta bankowego podanego na forum AZYLIUM, tytule przelewu proszę podać imię nazwisko, pseudonim oraz nr telefonu.

O miejscu na liście decyduje kolejność wpłat.

Ostateczny termin wysyłania zgłoszeń to 31.08.2019.

15. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzania - w razie potrzeby - zmian w Regulaminie, w tym w scenariuszach oraz do dokonywania wiążących interpretacji i uzupełnień, gdyby w trakcie trwania turnieju pojawiły się wątpliwości co do treści regulaminu i scenariuszy.

Informacja o aktualizacji pojawią się odpowiednio wcześnie we wszystkich źródłach, za pomocą których opublikowane są informacje o turnieju.


_________________

Last edited by quidamcorvus on Wt sierp 27, 2019 06:30 AM; edited 33 time in total
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address Skype
quidamcorvus
o. Założyciel
o. Założyciel

quidamcorvus

Offline

Joined: marca 06, 2011
Posts: 8646
Location: Katowice/Żory, śląskie
Filia Śląska

Post Post subject: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...
Posted: Sb kwiet 06, 2019 04:12 PM
Reply with quote

Główne zmiany, które proponuję w stosunku do poprzedniego turnieju to:
- skrócenie czasu bitew do 1h 45min i wydłużenie przerw pomiędzy potyczkami do 30 minut.
- zmiana w liczeniu DP. To na prośby wielu uczestników, teraz powinno być trudniej zrobić masakrę.

Dajcie znać co o tym sądzicie oraz jak się Wam podoba pomysł na konkursową makietę?


_________________
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address Skype
Elmin
Przytomny
Przytomny

Elmin

Offline

Joined: paźdź 20, 2016
Posts: 60

Post Post subject: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...
Posted: Sb kwiet 06, 2019 04:13 PM
Reply with quote

I cyk, poproszę o dopisanie Very Happy

Back to top
View user's profile Visit poster's website
quidamcorvus
o. Założyciel
o. Założyciel

quidamcorvus

Offline

Joined: marca 06, 2011
Posts: 8646
Location: Katowice/Żory, śląskie
Filia Śląska

Post Post subject: Re: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...
Posted: Sb kwiet 06, 2019 04:15 PM
Reply with quote

Elmin wrote:
I cyk, poproszę o dopisanie Very Happy
Proszę bardzo.


_________________
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address Skype
szczery-do-bolu
Przebudzony
Przebudzony

szczery-do-bolu

Offline

Joined: marca 07, 2011
Posts: 303
Location: Katowice/Ruda Śląska
Filia Śląska

Post Post subject: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...
Posted: Sb kwiet 06, 2019 04:19 PM
Reply with quote

poproszę o dopisanie

Back to top
View user's profile
Shawass
Nieświadomy
Nieświadomy

Shawass

Offline

Joined: stycz 11, 2018
Posts: 7

Post Post subject: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...
Posted: Sb kwiet 06, 2019 04:48 PM
Reply with quote

yo, proszę o dopisanie Smile

Back to top
View user's profile
quidamcorvus
o. Założyciel
o. Założyciel

quidamcorvus

Offline

Joined: marca 06, 2011
Posts: 8646
Location: Katowice/Żory, śląskie
Filia Śląska

Post Post subject: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...
Posted: Sb kwiet 06, 2019 05:39 PM
Reply with quote

Dodałem.


_________________
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address Skype
Inkq
Śniący
Śniący

Inkq

Offline

Joined: paźdź 13, 2018
Posts: 33
Filia Małopolska

Post Post subject: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...
Posted: Sb kwiet 06, 2019 06:36 PM
Reply with quote

Wpisz mnie, ale swoje szanse oceniam na 50%

Back to top
View user's profile
quidamcorvus
o. Założyciel
o. Założyciel

quidamcorvus

Offline

Joined: marca 06, 2011
Posts: 8646
Location: Katowice/Żory, śląskie
Filia Śląska

Post Post subject: Re: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...
Posted: Sb kwiet 06, 2019 06:37 PM
Reply with quote

Inkq wrote:
Wpisz mnie, ale swoje szanse oceniam na 50%
Wpisałem i trzymamy kciuki. Smile


_________________
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address Skype
nardios
Nieświadomy
Nieświadomy

nardios

Offline

Joined: sierp 29, 2018
Posts: 4
Location: Rzeszów

Post Post subject: Re: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...
Posted: Sb kwiet 06, 2019 06:53 PM
Reply with quote

WojtekW zgłaszam się. Negocjacje z żoną rozpoczęte. Wpisowe leci na Matki Boskiej Pieniężnej

Back to top
View user's profile AIM Address
quidamcorvus
o. Założyciel
o. Założyciel

quidamcorvus

Offline

Joined: marca 06, 2011
Posts: 8646
Location: Katowice/Żory, śląskie
Filia Śląska

Post Post subject: Re: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...
Posted: Sb kwiet 06, 2019 07:46 PM
Reply with quote

nardios wrote:
WojtekW zgłaszam się. Negocjacje z żoną rozpoczęte. Wpisowe leci na Matki Boskiej Pieniężnej
Dopisałem.


_________________
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address Skype
Blumstein
Przebudzony
Przebudzony

Blumstein

Offline

Joined: list 13, 2017
Posts: 178

Post Post subject: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...
Posted: Sb kwiet 06, 2019 10:17 PM
Reply with quote

I ja poproszę Smile

Back to top
View user's profile AIM Address
Yavasa
Nieświadomy
Nieświadomy

Yavasa

Offline

Joined: wrz 30, 2016
Posts: 14
Location: Szczecin

Post Post subject: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...
Posted: Pn kwiet 07, 2019 06:29 AM
Reply with quote

Siemka, proszę o dopisanie do listy uczestników.

Back to top
View user's profile Visit poster's website
adrenalbooster
Przebudzony
Przebudzony

adrenalbooster

Offline

Joined: sierp 02, 2015
Posts: 213

Post Post subject: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...
Posted: Pn kwiet 07, 2019 07:17 AM
Reply with quote

jak już zacząłem zbierać kubki to nie skończę, będę!
Nie wiem jak reszta, ale byłoby cudownie, gdybyśmy mogli zacząć powiedzmy 9.30 pierwszą grę - powrót pół godziny wcześniej byłby zbawieniem.
6 cali trochę mało na wierzę, szczególnie, że te kostki muszą gdzieś wylatywać... będzie trudno Very Happy


_________________
Is all that we see or seem\r\nBut a dream within a dream?
Back to top
View user's profile
quidamcorvus
o. Założyciel
o. Założyciel

quidamcorvus

Offline

Joined: marca 06, 2011
Posts: 8646
Location: Katowice/Żory, śląskie
Filia Śląska

Post Post subject: Re: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...
Posted: Pn kwiet 07, 2019 11:59 AM
Reply with quote

@Blumstein, @Yavasa, @adrenalbooster
Dopisałem Was.

adrenalbooster wrote:
Nie wiem jak reszta, ale byłoby cudownie, gdybyśmy mogli zacząć powiedzmy 9.30 pierwszą grę - powrót pół godziny wcześniej byłby zbawieniem.
Zobaczymy co da się zrobić.


adrenalbooster wrote:
6 cali trochę mało na wierzę, szczególnie, że te kostki muszą gdzieś wylatywać... będzie trudno Very Happy
To nie ma być grywalna makieta, modele nie będą tam wchodzić, ani na niej stawać. To ma być 'objective', więc średnica 6" (ok. 15 cm) jest wystarczająca. Zresztą wpisując #dicetower choćby na instagramie można znaleźć trochę inspiracji.


_________________
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address Skype

1 2 3 4 5
>
Post new topic This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Wersja do druku

 Topics   Replies   Author   Views   Last Post 
Announcement
No new posts Dyskusja ogólna [Warheim FS] [Errata] do wersji Dwie Wieże. 13 quidamcorvus 7596 [Errata] do wersji Dwi...
 Wt sierp 27, 2019 09:02 AM 
quidamcorvus View latest post
No new posts Dyskusja ogólna [Warheim FS] [Download] Podręcznik do Warheim FS, Dwie Wieże 0 quidamcorvus 7524 [Download] Podręcznik...
 Sb czerw 15, 2019 10:45 AM 
quidamcorvus View latest post
No new posts Turnieje Warheim FS Sponsorzy turnieju Warheim FS 0 quidamcorvus 8496 Sponsorzy turnieju War...
 Sb marca 12, 2016 09:19 AM 
quidamcorvus View latest post
Sticky
No new posts Turnieje Warheim FS [Relacja] Księstwa Graniczne. Turniej Warheim FS...
...w dniu 30.03.2019 w Innym Wymiarze w Katowicach.
2 quidamcorvus 8190 [Relacja] Księstwa Gr...
 Cz kwiet 04, 2019 03:55 PM 
Grish View latest post
No new posts Turnieje Warheim FS [Relacja] Ostatnia Faktoria. Turniej Warheim FS...
...w dniu 06.10.2018 w Innym Wymiarze w Katowicach.
1 quidamcorvus 7821 [Relacja] Ostatnia Fak...
 Cz stycz 10, 2019 11:30 AM 
quidamcorvus View latest post
You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

_TOGGLE O użytkowniku

Witaj Nieznajomy


Członkowie:
Ostatni: Michaelleunig
Nowych dzisiaj: 0
Nowych wczoraj: 0
Wszystkich: 466

Na stronie:
Użytkownicy: 0
Goście: 39
_BBOT: 0
Razem: 39
Kto gdzie jest:
 Goście:
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro

Zespół online:

Nie ma nikogo z zespołu online!

The logos and trademarks used on this site are the property of their respective owners. We are not responsible for comments posted by our users, as they are the property of the poster.
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, the Chaos device, Cityfight, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Dark Eldar, Dark Future, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2009, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy