[Warsztat] Scenariusze

All Posts
<
1 2 3
Forum IndexDyskusja ogólna [Warheim FS]

#31: [Warsztat] Scenariusze Author: Krnabrny Post Posted: Pn list 16, 2014 06:35 PM
    ----
Ciekawe te nowe scenariusze.

Btw, nie myślałeś kiedyś stworzyć coś w rodzaju scenariuszy epickich ? Np dla band o średnim prestiżu 300 - 500 ? Coś w rodzaju zabij złego maga który co turę przyzywa k6 szkieletów czy coś ? To by mogła być ciekawa alternatywa w pewnym momencie.

#32: Re: [Warsztat] Scenariusze Author: Grish , Location: Banden Post Posted: Pn list 16, 2014 06:52 PM
    ----
quidamcorvus wrote:
Jak chcesz się zwyczajnie 'lać po mordzie' to grasz w taki scenariusz, który ci to umożliwi, a tych jest kilka.

Są też scenariusze, które wymagają zrealizowania celu. I jeśli żaden z graczy tego nie zrobi, to nikt nie wygra scenariusza, bo rozbicie przeciwnika nie jest jego celem. Co w tym bzdurnego?

Jeśli hipotetycznym celem jest zdobycie 'skarbu' i wyniesienie go ze stołu, to wygrywa się wynosząc ten 'skarb' a nie 'jedynie' rozbijając przeciwnika.

Opcja z losowaniem scenariuszy nie jest obowiązkowa. Zawsze można wybrać taki, który bardziej odpowiada graczom.

Chodzi mi o to, że gra jest raczej kontaktowa i modele "z natury" dążą do zwarcia. Jeśli scenariusz polega na wyniesieniu czegoś/zabiciu kogoś, to sama eliminacja (np. przez niezdane CP) drużyny przeciwnej skutkuje tym, że objective leży i czeka, aż go podniesiemy.

Nie czepiam się modyfikacji samych w sobie, a jedynie "nie czuję" ograniczania walki jako skutek remisu Smile

#33: [Warsztat] Scenariusze Author: Findar , Location: Katowice Post Posted: Pn list 16, 2014 08:19 PM
    ----
Ja myślę, że to zmiana w dobrym kierunku, ale fajnie byłoby to potestować, dopiero po rozegraniu całej kampanii widać czy dało to więcej frajdy czy nie.

#34: Re: [Warsztat] Scenariusze Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pn list 17, 2014 03:40 AM
    ----
Krnabrny wrote:
Btw, nie myślałeś kiedyś stworzyć coś w rodzaju scenariuszy epickich ? Np dla band o średnim prestiżu 300 - 500 ? Coś w rodzaju zabij złego maga który co turę przyzywa k6 szkieletów czy coś ? To by mogła być ciekawa alternatywa w pewnym momencie.
To może być scenariusz specjalny, który można rozegrać na przykład po zebraniu przez kompanie odpowiednio dużego Prestiżu Drużyny.
Jeśli masz pomysł na taki scenariusz to pisz TUTAJ.

#35: [Warsztat] Scenariusze Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pn stycz 13, 2019 11:47 AM
    ----
W scenariuszach, w których występują znaczniki kosztowności, które do tej pory mógł podnieść tylko bohater wprowadziłem zmiany, które pozwalają także podnosić znaczniki CHORĄŻYM i SYGNALISTOM.Forum IndexDyskusja ogólna [Warheim FS]
<
1 2 3
Page 3 of 3